Obec

 

Povinné zverejňovanie

Profil verejného
obstarávateľa

Fotogaléria

Fotografie z akcií v obci

Okolie našej obce cez objektív

Logo PSK

Logo natur pack

Počitadlo prístupov

Počasie v obci

Kontakt

Adresa:

Obecný úrad Hažlín
Hlavná 200
086 14 Hažlín

Telefón:

+421 54 4884 033

E-mail:

obechazlin@gmail.com

Pre poslancov

Základné informácie

Kraj: Prešovský
Okres: Bardejov
Mikroregion: Stredná Topľa
Počet obyvateľov: 1080
Prvá písomná zmienka: 12.apríl 1414
Nadmorská výška: 270 m.n.m Rozloha obce: 2099 ha

Úradné hodiny

Pondelok:

7:30-12:00 12:30-15:30

Utorok-Stránkovy deň

7:30-12:00 12:30-15:30

Streda:

7:30-12:00 12:30-17:30

Štvrtok-Nestránkový deň

Piatok

7:30-12:00 12:30-13:30

Šport v našej obci

 

Zavedenie tradície letného turistického pochodu v Hažlíne

Obecný úrad Hažlín a organizačný výbor usporiadali pre svojich občanov 1. ročník letného turistického pochodu. Po búrke v noci zo soboty na nedeľu sa zdalo, že sa prvý ročník pochodu ani neuskutoční. Ale počasie sa umúdrilo, a tak všetci tí, ktorí sa stretli 6. mája 2007 v nedeľu o 10.00 hod. pred pohostinstvom Pirates sa vydali na pochod po trase Vernuška – Odčarnoho – Spálený vrch – Potoky.

Skupinka turistov bola dosť rôznorodá. Tvorili ju ostrieľaní veteráni (najstarší účastník mal 83 rokov), ale aj takí, pre ktorých je turistika príjemným spestrením života, mládež a deti s rodičmi (najmladší 3 ročný účastník), muži a ženy. Bez rozdielu veku všetci boli odhodlaní zdolávať prekážky(celkovo 77 účastníkov). Keď sa povie turistický pochod, niektorí si možno predstavia rýchlu chôdzu s minimálnymi zastávkami. Zdatnejšia časť posádky síce nasadila ráznejšie tempo, ale väčšina si vychutnávala prírodu plnými dúškami a zastávky boli priamo úmerné zvyšujúcemu sa počtu prejdených kilometrov. Po príchode do cieľa v Potokoch sa každý účastník zapísal do pamätnej knihy turistického pochodu a obdržal osvedčenie o absolvovaní 1. ročníka letného turistického pochodu. Týmto ceremoniálom sa akcia zďaleka nekončila. 

Pokračovalo sa opekaním klobás pri ohni a súťažami. Súťažilo sa v streľbe zo vzduchovky a v preťahovaní lanom. Vydarené podujatie bolo zavŕšené posedením pri rómskej muzike pod vedením p. Potičhého. 

Šport

Šport

Šport a rekreácia

V obci sú obmedzené možnosti športovania z hľadiska vybudovania športovísk. Je vybudované jedno trávnaté futbalové ihrisko, bez tribúny s provizórnou ohradou. Ihrisko prevádzkuje školský športový klub v Hažlíne. - Športové zameranie je hlavne na futbal. - Mimo Školského futbalového klubu, ktorí zabezpečuje v súčasnej dobe mužstvo žiakov dorastu a dospelých (hrajú okresné súťaž) nie je v obci ďalší športový klub. - Zo športových podujatí sa organizuje 1 krát ročne futbalový turnaj v letnom období, v zimnom období v školskej telocvični minifutbalový turnaj a volejbalový turnaj. - Záujem a zapojenie mládeže do športovej činnosti je veľké. - Začína sa rozbiehať turistická činnosť. Od roku 2007 sa každoročne usporadúva letný turistický pochod . V zime sa plánuje zimný pochod.